O mnie

Henryk Jankowski

o-mnie1

Ekstremalne różnice ciśnień, szybkie tempo, ryzykowne warunki pogodowe… prawdziwe wyzwanie dla samotnego alpinisty… tu trzeba polegać wyłącznie na sobie, swoim instynkcie i zaufać własnemu ciału i umysłowi…tu nie ma miejsca na błąd, na złą ocenę sytuacji. 16 Szczytów w kilka tygodni to mordercza walka z czasem i wysiłkiem, który niemal z godziny na godzinę daje o sobie znać coraz dotkliwiej. to nie lada wyczyn dla każdego człowieka, nawet najbardziej wprawionego we wspinaczkę. jednak cała tajemnica tego wyzwania tkwi w tym, by wejść tam samemu i samodzielnie to uwiecznić.

Moje wałęsanie rozpoczęło się w 1973 roku. Były to wypady w Tatry, Gorce, Bieszczady, Pieniny, później Alpy, Pireneje, Dolomity, wyprawa w góry Kaukazu i zdobycie szczytu Elbrusa 5642 m, Ararat 5165 m, Jebel Toubkal 4167m w Afryce, Mont Blanc 4808m, Alpy w Skandynawii i wiele innych najwyższych szczytów w Alpach.

Po wielu latach zdobyłem wszystkie najwyższe szczyty wszystkich krajów Europy.Moimi środkami lokomocji były: rowery, motorowery, samochody osobowe, terenowe, samochody kampingowe i te które sam zrobiłem.

Pływałem na kilku morzach, jak: Bałtyckie, Czarne, Liguryjskie, Śródziemne, Adriatyckie, Jońskie, Marmara, Egejskie oraz odnalazłem zaciszne miejsca w Zatoce Botnickiej, Lwiej, Weneckiej, Tarenckiej, Genewskiej, Termańskiej.
Duże wrażenie zrobiło na mnie Kosowo. Niestety nie lubię takich miejsc jak: Monte Carlo, San Remo czy Rimini, gdyż są one hucznymi, pełnymi wrzawy i zgiełku kurortami. Moje ulubione miasta to Stambuł, Wenecja i Dubrownik, gdzie czas zatrzymał się na zawsze.


Lubię wracać w góry i miejsca gdzie nie ma ludzi, i tam gdzie zorza polarna pozwala mi zapomnieć o dzisiejszej cywilizacji i pośpiechu codzienności.

image777gg

image777ff

image777ee

image777dd

image777cc

image777c

image1343

uprawnienia777

image2a

image2x

image3

image3aa

Zabudowa samochodów
na wersje kempingowe. dostawcze terenowe

TV
meble
toaleta
kuchnia
lodówka
łazienka
zbiorniki
ocieplanie
ogrzewanie
kamera cofania

image306

kamper-L

kamper-K

image777i

Zaprojektowany sprzęt do wykonywania fotografii i filmów z powietrza z wykorzystaniem balona helowego do wysokości 300 metrów.
Oferta współpracy