Święty Mikołaj.  Santa Claus Main Post Office

Oryginalny dom Świętego Mikołaja znajduje się w tajemniczym Korvatunturi („Ear Fell”) w fińskiej Laponii. Ponieważ dokładna lokalizacja jest tajemnicą znaną niewielu, postanowił w 1985 roku założyć biuro w Rovaniemi, stolicy Laponii. Rovaniemi uzyskał status Oficjalnego Miasta Świętego Mikołaja w 2010 roku.

Wioska Świętego Mikołaja jest czynna codziennie przez cały rok, a dojazd tam jest łatwy z lokalnym autobusem  lub Santa’s Express, które odjeżdżają co godzinę z centrum Rovaniemi. Alternatywy obejmują taksówkę, samochód lub pieszo – odległość wynosi osiem kilometrów.
Główny Urząd Pocztowy Świętego Mikołaja jest miejscowością turystyczną w miejscowości Świętego Mikołaja na kole podbiegunowym, około 8 kilometrów na północ od Rovaniemi. Jest to jedyny oficjalny pocztowy Urząd Świętego Mikołaja i część fińskich usług pocztowych.

Jest otwarty przez cały rok i ponad 100 międzynarodowych mediów, a około pół miliona odwiedzających z całego świata jest przyjmowanych przez obdarowane Gwiazdkami elfy pocztowe. W 1985 r. Poczta Główna Świętego Mikołaja otrzymała ponad 17 milionów listów. W 2014 roku Święty Mikołaj otrzymał najwięcej listów z Chin, Włoch i Polski. W głównej pocztówce Świętego Mikołaja można również czytać listy wysłane do Świętego Mikołaja. Listonosz może zorganizować wysłanie do Świętego Mikołaja listu przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zbudowany z naturalnego kamienia i sosny, który uważa się za jedyny na świecie oficjalny posterunek Świętego Mikołaja, zajmuje się pocztą od Świętego Mikołaja od 1985 roku. Biuro to nawet prawdziwa część fińskich usług pocztowych, choć otrzymuje tylko listy adresowane do Święty.

Miesiąc przed Bożym Narodzeniem oczy świata zwracają się do Rovaniemi, gdy Święty Mikołaj ogłasza otwarcie świąt Bożego Narodzenia w Wiosce Świętego Mikołaja. To także początek pracowitego sezonu w Rovaniemi, ponieważ liczni odwiedzający chętnie doświadczają prawdziwej magii Bożego Narodzenia w Oficjalnym mieście Świętego Mikołaja.

Kolejną atrakcją roku jest 23 grudnia, kiedy Mikołaj odchodzi z misją rozdawania prezentów dzieciom na całym świecie.

Rovaniemi
Św. Mikołaj
Santa Claus Main Post Office
FIN-96930 Arctic Circle