image27

image28

image29

image30

image31

image32

image33

image34

image35

image36

image37

image38

image39

image40

image41

image42

image43

image44

image45

image46

image47

image48

image49

image50

image302

image303

To będzie ostatnie spotkanie podróżnicze przed wakacjami. Naszym kolejnym gościem będzie pan Henryk Jankowski, który po górach chodzi od 40 lat. Zaczynał odkrywając polskie góry, a potem już była Europa, Azja i Afryka. Na swoje wyprawy jeździ różnymi pojazdami — rowerami, motorowerami, samochodami terenowymi lub kempingowymi. Aby były niezawodne i jak najlepiej służyły w podróży często sam je buduje i usprawnia. Swoje przeżycia opisuje na stronie internetowej.
Pan Henryk opowie nam w Kontynentach o zdobywaniu najwyższych szczytów Europy. Ekstremalnej, samotnej wyprawie. Walce z górami i z czasem. Każdy ze szczytów jest inny, każdy na swój sposób trudny i groźny, ale ich zdobycie daje ogromna satysfakcję.
W czasie pokazu będzie okazja do zapoznania się ze sprzętem wspinaczkowym, który pan Henryk używa w podczas swoich wypraw. Mamy nadzieję, że zdradzi nam też kilka sposobów na łatwiejsze przetrwanie w górach, gdy umawialiśmy się na prezentację i opowiadali o swoich podróżach dowiedzieliśmy się jak skutecznie topić śnieg, oraz jaką pan Henryk stosuje metodę, aby nie zasnąć na śniegu w czasie długich, męczących wędrówek. Takie informacje są często na wagę życia, a nie dowiecie się ich z popularnych kanałów telewizyjnych, gdzie największa przeszkodą do pokonania przez “odkrywców” jest … kamera trzymana przez towarzyszącego im operatora.
Serdecznie zapraszamy w środę 19 czerwca br. na godzinę 19.00
image304